aktualności

Kiermasz wielkanocno-folklorystyczny

W ostatnich dniach zrobiło się na szkolnym korytarzu kolorowo i świątecznie. Kultywując coroczną tradycję – wystawiliśmy na kiermaszu wielkanocne dekoracje uczniów. Były zające ze sznurków, kury z siana, różnokolorowe pisanki, baranki z waty, koszyczki, palemki z kwiatami z bibuły i wiele innych ciekawych oraz różnorodnych prac. Widać, że uczniowie włożyli w wykonanie swoich dzieł wiele trudu i wykazali się kreatywnością.

W tym roku dodatkowym elementem kiermaszu było dołączenie akcentów ludowych z naszego bliskiego regionu. Pojawiły się kwiaty i wycinanki łowickie, kwieciste chusty, zapaski, pasiaste narzuty czy obrusy w charakterystyczne wzory.

Kiermasz wiosenno-folklorystyczny wprowadził wszystkich w nastrój świąteczny i wywoływał u młodzieży uśmiech, a u osób starszych sentymentalne wspomnienia.

Możliwość komentowania Kiermasz wielkanocno-folklorystyczny została wyłączona