Przedszkole

Tradycje Wielkanocne Ziemi Łowickiej

W ostatnim tygodniu przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego realizowały projekt Tradycje Wielkanocne Ziemi Łowickiej. Celem projektu było przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, a także charakterystyki ubioru na Ziemi Łowickiej. Dzieci, przy pomocy wychowawczyń, uplotły i ozdobiły palemki, wykonały pisanki metoda nalepianki, które podziwiać można było na wystawie oraz kupić na kiermaszu. Przedszkolaki malowały i tworzyły łowickie wycinanki. Całości dopełniła wystawa łowickich pasiaków i zorganizaowane w salach kąciki kultury łowickiej.

Projekt mógł zostać w pełni zrealizowany dzięki zaangażowaniu wychowawczyń oraz rodziców, którzy podzielili się przedmiotami związanymi z Łowiczem. Szczególnie dziękujemy rodzicom Tosi z Sówek oraz Grupie „U NAS” za użyczenie ludowego stroju łowickiego. Projekt koordynowały pani Agnieszka i pani Kasia.

Możliwość komentowania Tradycje Wielkanocne Ziemi Łowickiej została wyłączona