Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM czyli: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.

W ramach Programu nasza szkoła w Puszczy Mariańskiej oraz jej filia w Korabiewicach otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Laboratoria Przyszłości to program, który postawił na praktykę, a nie teorię. Tutaj liczy się przede wszystkim to, co wypracują uczniowie.

Nasze realizacje programu:

 • Działania z wykorzystaniem materiałów z programu „Laboratoria Przyszłości”
  W naszej szkole cały czas korzystamy z materiałów i przyborów, które dostaliśmy w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
 • Laboratoria Przyszłości
  Nasza szkoła cały czas wykorzystuje pomoce dydaktyczne, które dostaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
 • Programowanie z robotami
  Uczniowie klas starszych uczyli się programować roboty Photon używając do tego takich programów jak Scratch i Python.
 • Warsztaty Laboratorium Przyszłości
  Tym razem bus laboratoriów przyjechał do naszej szkoły, aby poprowadzić warsztaty w klasach trzecich i czwartych. Do uczniów z Puszczy Mariańskiej dołączyli także uczniowie z Filii w Korabiewicach. Na tych warsztatach dzieci zapoznały się z pracą mikroprocesorów oraz możliwościami drukarki 3D.
 • Szycie ekologicznych toreb
  Korzystając z maszyn do szycia, zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, uczniowie i nauczyciele zebrali się, aby uszyć i ozdobić ekologiczne, materiałowe torby. Zamierzamy sprzedawać je na kolejnej części obchodów 100-lecia naszej Szkoły – na pikniku „U króla Jana”, planowanym na 18 czerwca 2023r.