aktualności

Dzień Kultury Międzynarodowej

W ostatnim tygodniu w naszej szkole odbyły się Dni Kultury Międzynarodowej. Wszystkie klasy przygotowały prezentacje o wybranych krajach świata, uczniowie przebrali się w stroje typowe dla danego kraju, a także przygotowali typowe potrawy regionalne. W każdej sali można było zobaczyć dekoracje w brawach wylosowanego państwa oraz poczytać ciekawostki o tym kraju. Było kolorowo, wesoło, mądrze i smacznie. Po korytarzach szkolnych przechadzali się Aborygeni, Afrykańczycy, Arabowie. Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o krajach świata, poznać ich kulturę, przysłowia, charakterystyczne rośliny i zwierzęta.

Wszystkie aktywności uczniów w klasach, związane z wylosowanym państwem, były oceniane przez jury. W wyniku tych ocen miejsce III zdobyła klasa IVa, która prezentowała Izrael, miejsce II zdobyła klasa Va, która prezentowała Arabię Saudyjską, miejsce I zdobyła klasa VIIa, która prezentowała Australię.

Możliwość komentowania Dzień Kultury Międzynarodowej została wyłączona