aktualności

Stanisław i Stanisława

Szkoła Podstawowa im Króla Jana III Sobieskiego dołączyła do akcji „Kwitnąca Szkoła”, organizowanej przez Fundacje State of Poland.

Społeczność naszej szkoły posadziła dwie jabłonie, nazywając je: „Stanisław” i „Stanisława”. DRZEWA upamiętniają założycieli naszej szkoły Stanisława i Stanisławę Kozłowskich.

Drzewka pozyskali uczniowie klasy siódmej w ramach konkursu „Kwitnąca szkoła”. Zadaniem uczniów: Igi, Olimpii i Dominika było opisanie zasłużonej dla szkoły i gminy postaci, której imię chcieliby nadać pozyskanej sadzonce i zrobienie zdjęcia dziedzińca, na którym planują posadzić drzewko – jabłoń.

Działania te wpisują się w obchody stulecia szkoły.

Jabłonie ubarwią krajobraz i będą przypominały o wielkich zasługach Stanisławy i Stanisława Kozłowskich – inicjatorów budowy szkoły, ale również będą źródłem pokarmu dla człowieka, ptaków i owadów. To wspaniała inicjatywa uczniów w roku 100-lecia istnienia naszej placówki. Opiekunem grupy projektowej jest pani mgr Zofia Ogrodnik.

Możliwość komentowania Stanisław i Stanisława została wyłączona