aktualności

100 LAT! 100 LAT!

To dziś nastąpił ten dzień. 16 września 2023 roku nasza szkoła obchodziła 100 -lecie istnienia. Po długich przygotowaniach  w końcu  świętowaliśmy tę jedyną i niepowtarzalną uroczystość.

Obchody 100 -lecia rozpoczęły się przed budynkiem szkoły, gdzie pani Dyrektor Marzena Żuchewicz przywitała zebranych. Następnie udaliśmy się do kościoła na uroczystą Mszę Św. Pochód prowadził poczet sztandarowy. W sztandarze szli ci sami uczniowie co 40 lat temu,  gdy nastąpiło nadanie imienia szkole Króla Jana III Sobieskiego. Dla nas to podwójne święto 100- lecie szkoły i 40- lecie nadania imienia szkole. Po Mszy św. wszyscy zebrani przeszli na cmentarz, złożyć kwiaty na grobie założycieli szkoły Państwa Stanisławy i Stanisława Kozłowskich. Następnie spotkaliśmy się przed budynkiem szkoły  w celu odsłonięcia pamiątkowej tablicy, złożenia kwiatów oraz zapalenia zniczy na pamiątkowych pomnikach znajdujących się przed szkołą. Po uroczystym odsłonieniu tablicy wszyscy zebrani udali się do sali gimnastyczną na część oficjalną oraz artystyczną uroczystości. Po przywitaniu przybyłych gości oraz wielu pięknych przemówieniach, mnóstwie ciepłych słów, nastąpiła część słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów oraz absolwentów naszej szkoły. Całą imprezę prowadzili absolwenci szkoły oraz jej obecni uczniowie. Po części oficjalnej można było zwiedzać sale klasowe, oglądać przygotowane wystawy historyczne, prace uczniów, wspominać swoje lata spędzone w murach szkoły, prowadzić rozmowy z byłymi absolwentami i pracownikami szkoły. Wspomnień nie było końca. W miłej, przyjaznej i bardzo odświętnej atmosferze minął nam ten dzień.

Bardzo dziękujemy wszystkim za spędzenie tego dnia z nami, za wiele ciepłych słów, za cudowne wspomnienia, za podróż w czasie historii.

Możliwość komentowania 100 LAT! 100 LAT! została wyłączona