aktualności

Ach co to był za dzień „Piknik u Króla Jana”

Dziś 18 czerwca nastąpił długo wyczekiwany przez naszą społeczność szkolną dzień – „Piknik u Króla Jana” w ramach obchodów 100 -lecia naszej placówki. Wiele przygotowań, szereg starań, wielu ludzi dobrej woli miało swój udział w przygotowaniu tej imprezy. Piknik rozpoczął pochód Króla Jana. Ulicami Puszczy Mariańskiej przeszedł korowód przebranych za króla Jana III Sobieskiego i królową Marysieńkę uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, rodziców i osób zaprzyjaźnionych ze szkołą. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja.
Kolejnym punktem dnia była Msza św. odprawiona w miejscowym kościele w intencji naszej placówki. Następnie wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie pani Dyrektor Marzena Żuchewicz oficjalnie rozpoczęła Piknik.
Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, konkursów, zabaw, gier i itp. Oferta była bogata i różnorodna: edukacyjne stanowisko Nadleśnictwa Radziwiłłów, hodowla pszczół i produkcja miodu, ekologiczne sadzenie roślin, rozbudowane stanowisko przyrodniczo – ekologiczne, stanowiska ginących zawodów: garncarz czy koronkarstwo, kącik czytelniczy w cieniu drzew, przystanek na sprawdzenie swojej wiedzy historycznej, czy sprawdzenie swojego szczęście na loterii. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w zawodach sportowych. Na stanowisku szachowym można było strategicznie rozmieścić króla czy ochronić pionka. Dla mających dużo energii był dmuchaniec.
Wielkim zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się stanowisko upiększania, czyli malowanie buzi, plecenie warkoczyków, robienie bransoletek czy brokatowe tatuaże.
Artyści znaleźli też coś dla siebie, mogli spróbować swoich sił malując wspólnie obraz szkoły, oglądając piękne rzeźby czy prezentując się na scenie. Wystąpili m. in. finaliści szkolnego konkursu „Mam talent”, grając na instrumentach, tańcząc lub śpiewając, grupa uczniów z klasy 2A pokazując piękny układ patriotyczny ze wstążkami, nasze mistrzynie w tańcu prezentując zebranym swój kunszt taneczny oraz Stowarzyszenie Jarzębinki. Mieliśmy możliwość obejrzeć również pokazy różnych sztuk walki.
Zebranym bardzo podobał się występ pań z przedszkola, które wyreżyserowały i zaprezentowały utwór „Rzepka”.
Podczas pikniku również Straż Pożarna dała pokaz swoich możliwości, sprzętu oraz działań.
Dla zmęczonych przygotowany był kącik relaksu, a dla głodnych i spragnionych smaczny posiłek m. in. potrawy z grilla, wspaniałe ciasta wykonane przez rodziców, przysmaki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich, np. pyszne pierogi, grochówka oraz gofry. Ponadto można było zakupić lody, watę cukrową czy popcorn.
Niedziela upłynęła wszystkim w rewelacyjnych nastrojach. Zabaw, atrakcji i pysznego jedzenia było bez liku.

Możliwość komentowania Ach co to był za dzień „Piknik u Króla Jana” została wyłączona