deutsch plus

Udział w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden”-kwiecień 2022

Uczennice klas VIII: Dorota Wawrylak i Małgorzata Szmigielska reprezentowały nasza szkołę w Powiatowym Konkursie Języka NIemieckiego „Jeder gegen Jeden”

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów dotyczących krajów niemieckiego obszaru językowego oraz komunikacji w języku niemieckim. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu: geografii, historii, polityki, zabytków, książek i filmów niemieckojęzycznych, dodatkowo musieli poszerzyć swoją znajomość języka niemieckiego, gdyż pytania konkursowe zadawane były również w języku niemieckim.

Choć w  tym roku nie udało się uczennicom wejść do finału konkursu-i tak warto było wziąć udział, gdyż udział w konkursie był dla uczniów, nowym i ciekawym doświadczeniem.

Możliwość komentowania Udział w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden”-kwiecień 2022 została wyłączona