aktualności

Dzień Nauki Polskiej – 19 lutego

Datę ustanowiono na dzień urodzin wybitnego naszego uczonego Mikołaja Kopernika. Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy, wzmocnić zainteresowanie nauką, inspirować do działania. W poniedziałek 19 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauki Polskiej. Uczniowie klas 7, pod okien nauczycielek chemii i fizyki, przygotowali szereg różnych doświadczeń, które prezentowali młodszym kolegom. Były przedstawiane m. in.: skaczące jajka, kolorowe płyny, schodząca sprężyna Slinky, tańczące płyty, tornado w butelce, wybuchający wulkan, uciekające wirusy, eko zegar, rakietowy balon, ciecz nienewtonowska, lewitujące magnesy, mieszanie cieczy, elektryzowanie czy tworzenie piorunów. Podczas doświadczeń wykorzystywane były materiały i rzeczy pozyskane z Laboratoriów Przyszłości.

Uczniowie z poszczególnych klas przychodzili, oglądali i byli bardzo zaciekawieni wszystkim co się działo. Dzień był pełen emocji i wielu wrażeń.

Możliwość komentowania Dzień Nauki Polskiej – 19 lutego została wyłączona