aktualności

„Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Nasza szkoła przystąpiła do  konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanego przez  „NASK-PIB” oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod patronatem Ministerstwa Edukacji.

Celem Konkursu było:

1) przeprowadzenie akcji szkoleniowej, która miała na celu rozwój ponadpodstawowych

kompetencji cyfrowych uczniów, w tym umiejętności ściśle informatycznych,

2) pobudzanie kreatywności uczniów,

3) promowanie interdyscyplinarnej współpracy w szkole.

Zadania konkursowe podzielone były na 3 kategorie wiekowe. Należało obejrzeć filmy dotyczące bezpiecznych zachowań w sieci, a następnie wykonać prace konkursowe w oparciu o obejrzany materiał. Udało nam się znaleźć wśród szkół laureatów, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Nagrodą w konkursie jest zestaw pn. „Mobilna Pracownia Komputerowa (MPK)”, składający się z 16 laptopów wraz z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów oraz interaktywny monitor wraz z mobilnym stojakiem, umożliwiający prezentowanie wyników pracy.  

Nasza pracownia właśnie dojechała z czego bardzo się cieszymy. Sprzęt posłuży kolejnym młodym pokoleniom w rozwoju ich kompetencji cyfrowych. Dzięki tej nagrodzie nasza placówka poszerza swoją bazę dydaktyczną, unowocześnia sprzęt, na którym pracują uczniowie, daje nowe możliwości nauczycielom.

Konkurs był dofinansowany z projektu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dziękujemy uczniom za aktywne włączenie się do konkursu, a organizatorom konkursu za docenienie naszych starań i otrzymaną nagrodę.

Wyniki konkursu: https://ose.gov.pl/pkc

Możliwość komentowania „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” została wyłączona