aktualności

Sprzątanie okolicy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego  uczestniczyli w akcji „SprzątamyDlaPolski”. Celem naszych akcji jest rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalnie nie tylko uczniów, ale całej społeczności lokalnej. Biorąc udział w akcjach chcemy  uświadomić społeczeństwu, że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna   zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja oraz umiejętne gospodarowanie odpadami, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dla uczniów jest to zawsze lekcja  poszanowania środowiska. 

W ramach tegorocznej akcji, która zbiegła się z obchodami „Dnia Ziemi”, uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat: „Co ja mogę zrobić dla Ziemi”. Jej efektem jest gazetka ścienna. Następnie 21 kwietnia  2023roku posprzątali teren naszej Szkoły i pobliskiego lasu.

W tym dniu poinstruowani o zasadach zbierania odpadów, wyposażeni w rękawiczki i worki,  wyruszyli do pracy na rzecz czystości środowiska. Pomyślny przebieg akcji był możliwy dzięki, współpracy naszej szkoły z Leśnictwem Puszcza Mariańska, któremu bardzo dziękujemy.

Możliwość komentowania Sprzątanie okolicy została wyłączona