deutsch plus

Konkurs „Warum lernst du Deutsch?”

Udział w konkursie „Warum lernst du Deutsch?”

Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie w ramach projektu Deutsch Plus na plakat oraz film odpowiadający na pytanie „Warum lernst du Deutsch?”-„Dlaczego uczysz się języka niemieckiego?

Konkurs zakończył się sukcesem dla uczniów naszej szkoły: uczennice Eliza Wieloch (klasa IVA) i Oliwia Matera( klasa VIII B) zajęły II miejsce w ogólnopolskim finale konkursu. Eliza w kategorii „najlepszy film”, a Oliwia w kategorii „najlepszy plakat”. Zwyciężczyniom konkursu gratulujemy. Jesteśmy dumni z wysokiego II miejsca w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Plakaty i filmy konkursowe były tworzone w języku niemieckim, udział w konkursie był okazją do poszerzenia swoich umiejętności językowych z języka niemieckiego.