deutsch plus

Konkurs muzyczny „Melodia języka” Instytutu Goethego w Warszawie

Uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć  języka niemieckiego oraz innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie projektu Deutsch Plus pt. „Melodia języka” realizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie.

Zadanie konkursowe polegało na zaśpiewaniu i nagraniu wersji karaoke piosenek niemieckich wykonawców oraz zamieszczeniu nagrania na stronie konkursu, gdzie odbywało się głosowanie.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 5 uczniów. Udział w konkursie był okazją do nauki nowych piosenek, poszerzenia słownictwa z języka niemieckiego oraz rozwoju talentów muzycznych uczniów naszej szkoły. Konkurs sprzyjał również aktywizacji ruchowej uczniów w czasie pandemii.

Możliwość komentowania Konkurs muzyczny „Melodia języka” Instytutu Goethego w Warszawie została wyłączona