Company Logo

Uwaga

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

    Od wielu lat 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To święto ma przypominać każdemu człowiekowi, by dbał o swoją planetę, chronił ją przed zatruciem i zaśmieceniem. Najprościej tego dokonać dbając o czystość swojego najbliższego otoczenia. I tak w naszym Przedszkolu grupa 3-latków obchodziła ten dzień w sposób wyjątkowy. Na samym początku grupa dowiedziała się od swojej wychowawczyni: p. Anny Tomasik Co to jest segregacja odpadów? Następnie przedszkolacy sami dokonali podziału na: odpady papierowe, szklane i plastikowe. W dalszej części dnia dzieci razem z panią wyszły na plac przedszkolny, aby sprawdzić czystość najbliższego otoczenia, a w razie jego zaśmiecenia-posprzątali go w specjalnie założonych do tego celu rękawiczkach. Ze względu na różnorodność zadań do wykonania dzieciom cały ten dzień bardzo się podobał.     


Deklaracja dostepnosci.