Company Logo

Uwaga

Rekolekcje wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

      W dniach 02.03.15 r. i 04.03.15 r.  o godz. 11:15 dzieci 5 i 6-letnie z Przedszkola Samorządowego w Puszczy Mariańskiej wybrały się do Kościoła na Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje prowadził proboszcz parafii Puszcza Mariańska - ks. Zbigniew Borkowski. Poprzez odwoływanie się do znanym dzieciom bajek rozmawiał z dziećmi o Bogu i o tym czego Bóg od nas oczekuje. W dniu 2.03.15 r. na podstawie bajki Nemo proboszcz uświadamiał dzieciom, że Bóg tak samo jak rodzice, oczekuje od nas Posłuszeństwa. Martwi się o nas i nie chce, żeby stała nam się krzywda. W dniu 4.03.15 r. tematem przewodnim rekolekcji było Nawracanie się. Poprzez rozmowę ksiądz uświadamiał dzieciom, że Bóg kocha wszystkich ludzi. Na podstawie przypowieści o zbłąkanej owieczce proboszcz tłumaczył dzieciom, że ludzie grzeszą i bardzo smucą tym Pana Boga. Dla Niego najważniejsze jest jednak to, aby człowiek zrozumiał, że poprzez grzech oddala się od Nieba. Bóg Ojciec ogromnie cieszy się kiedy człowiek wraca |na dobrą drogę życia. Tematy poruszane na rekolekcjach wydają się trudne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jednak dzięki odwoływaniu się do znanym dzieciom doświadczeń i sytuacji oraz używaniu interesujących dla dzieci rekwizytów, udało się księdzu trafić do serc dzieci. Z pewnością zrozumiały czego Pan Bóg oczekuje od każdego z nas.

              


              
 

 

 

 
Deklaracja dostepnosci.