Company Logo

Uwaga

Spotkanie z misjonarkami z Afryki - 15.12.2014 r.

Spotkanie z misjonarkami z Afryki

      W dniu 15.12.2014 r. do Przedszkola w Puszczy Mariańskiej przybyli bardzo wyjątkowi goście. Były to siostry zakonne Faustyna i Monika (imiona przetłumaczone  na jęz. polski) pochodzące z miejscowości Katima Mulilo, położonej w południowej części Afryki . Siostry w okresie przedświątecznym przebywały gościnnie  przez  kilka dni na terenie gminy Puszcza Mariańska. Siostry należą do sióstr bezhabitowych p.w. Najświętszego Imienia Jezus. Po spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Puszczy Mariańskiej znalazły czas na to, aby złożyć także wizytę naszym przedszkolakom. Temu wyjątkowemu spotkaniu towarzyszyła siostra zakonna Katarzyna, która podczas spotkania pełniła rolę tłumacza języka angielskiego. Siostry opowiedziały dzieciom o tym, że bardzo kochają wszystkie dzieci, a przebywając w Afryce bawią się i uczą z dziećmi, które mają czarny kolor skóry. Przybliżyły dzieciom codzienne życie małych dzieci w Afryce, które tak samo jak nasze przedszkolaki uczą się poprzez zabawę. Uświadamiały dzieci, że na ich kontynencie też obchodzi się Święta Bożego Narodzenia i opowiedziały o tamtejszych zwyczajach związanych z tymi świętami. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę i liczyliśmy w języku angielskim. Przedszkolaki z Puszczy Mariańskiej wykazały się znajomością wielu słów i zwrotów w języku angielskim. Siostry oprócz śpiewu zaprezentowały dzieciom podstawowe kroki do muzyki afrykańskiej. Nie obeszło się bez prezentacji ciekawych przedmiotów z Afryki. Dzieci oglądały chustę, która dla kobiet w Afryce pełni kilka funkcji np. materiał do przenoszenie niemowląt. Chętne dzieci mogły zagrać na specyficznym afrykańskim bębnie. Z pewnością spotkanie z misjonarkami zrobiło na dzieciach duże wrażenie. Dziękujemy naszej siostrze Ewie, że umożliwiła nam taką ciekawą prelekcję.

 

 Deklaracja dostepnosci.